Efsanevi caz vokalisti Sarah “Sassy” Vaughan onuruna “Vaughan” olarak adlandırılan WordPress’in 4.7 sürümü, WordPress yönetim panellerinde indirilebilir ve güncellenebilir durumda. 4.7’deki yeni özellikler, sitenizi istediğiniz şekilde ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Yeni Tema: On Yedi

twenty-seventeen-1

2017’nin teması şimdiden yayınlandı. Sitenizi ilgi çekici öne çıkan görseller ve video başlıklarıyla yayınlamanızı sağlayan bu yeni tema özellikle iş amaçlı siteler için hazırlanmış. Çoklu bölümlerden oluşan ana sayfa özelleştirilebiliyor. Widget’lar, navigasyon, sosyal menüler, logo, özel renkler ve daha fazlasıyla kişiselleştirilebiliyor. 2017 için varsayılan olarak kullanılacak tema, birçok dilde, herhangi bir cihazda ve geniş bir kullanıcı yelpazesi için mükemmel çalışıyor.

Ayrıca bu temada header kısmına mp4 formatında video da koyabiliyorsunuz.

TEMA KURULUMU İYİLEŞTİRMELERİ

WordPress 4.7’ye eklenen yeni özellikler, bir temanın sıfırdan kurulumundan itibaren, yaptığınız değişiklikleri gösteren canlı önizlemelerle iş akışınızı kesintiye uğratmadan sürdürmenizi sağlıyor.

Yeni kurduğunuz sitenizde, temalarda başlangıç için örnek içerikler olabilir. Fakat endişelenmeyin, siz değişikliklerinizi yapıp, kaydet ve yayınla butonuna basmadan bu içerikler yayına girmez.

Menü ve Sayfa Oluşturma Kolaylıkları

Sitenizde henüz hiç sayfa yok mu? Menü oluşturma sayfasına gittiğinizde artık oluşturduğunuz menü öğeleri için otomatik olarak bir sayfa da oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Böylece önce sayfaları oluşturup sonra menü oluşturmanıza gerek kalmaz.

Özel CSS

Sitenizin görünümünü değiştirirken CSS kodlar eklemeden olmaz. WordPress 4.7 sitenize özel CSS kodlar eklemenizi ve bunun canlı önizlemesini görmenizi sağlıyor. Hem de sayfanızı yavaşlatmadan çok hızlı çalışıyor.

PDF Önizlemeleri

Bir PDF dosyası yüklediğinizde artık resimlerdeki gibi önizlemesini görebileceksiniz.

Yerel Dilde Yönetici Başlangıç Sayfası

Tüm editörler ve yöneticiler artık dil tercihi yapabilir ve yönetim sayfalarını kendi dilinde görüntüleyebilir.

REST API İçerik Uç Noktaları

wordpress-rest-api

WordPress 4.7 içerikler, yorumlar, terimler, kullanıcılar, meta ve ayarlari çin REST API endpoint‘leriyle geliyor. Geliştiriciler için çok iyi haber! Bundan daha fazlası da var. Daha detaylı bilgi için buraya göz atın.