magento2

Magento Enterprise Edition ve Community Edition 2.0.1 yayınlandı. Bu minör güncelleme önemli güvenlik düzeltmeleri, fonksiyonel iyileştirmeler ve PHP7.0.2 için resmi destek içeriyor.

Community Edition 2.0.1 sürüm notları için buraya, Enterprise Edition 2.0.1 sürüm notları için buraya tıklayın.

Ayrıca Magento 2.0’ın kodlama kalıplarını öğrenmek, yeni sitelerin kurulumunu ve sürüm 2’ye geçişini hızlandırmak için yeni kaynaklar ve araçlar yayınlandı.

Magento Kod Aktarım Araç Seti: Bu araç seti Magento 1.x için yazılmış kodları, layout’ları ve ayarları Magento 2.0’a aktarmanızı kolaylaştıracak araçlar içeriyor. Özelleştirilebilen bu araç seti sizi zaman alıcı işlerden kurtararak kodları yeniden düzenleme (refactoring) işlemlerine odaklanmanızı sağlıyor. İndirmek için buraya tıklayın.

Kod Örnekleri: Magento 2.0’da sunulan yeni özelliklerin demolarını içeren bu GitHub deposundaki kodlar sürekli güncelleniyor. Gözatmak için buraya tıklayın.

Magento Mobil Uygulama Örneği: Magento 1.x döneminde Magento ekibinin geliştirdiği mobil uygulamalar, yüksek fiyatlardan satışa sunuluyordu. Fakat Türkçe desteği olmayan ve pek sık güncelleme almayan bu uygulamalar pek tercih edilmiyordu. Eğer Magento Enterprise Edition Merchants müşterisiyseniz kataloglarda dolaşma gibi temel özellikleri içeren bir mobil uygulama örneğine erişebilirsiniz. Örnek uygulama, Apple iOS 8+ işletim sistemi için Magento 2.0 API’larını kullanarak uygulama geliştirmenize yardımcı oluyor. Kategori ağacı, ürün listeleme, ürün detayı, giriş, kullanıcı bilgi sayfası ve daha birçok sayfayı içeren örneği hesabım sayfasındaki Magento Enterprise Edition 2.X downloads bölümünden indirebilirsiniz.

Kaynak: https://magento.com/blog/technical/new-magento-20-resources-and-support-php7